Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Nowy trener przygotowania fizycznego. Karol Kikut

włącz .

Jest młodszym bratem dobrze wszystkim kibicom Lecha znanego Marcina. Teraz on będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne piłkarzy Kolejorza. Pomagać mu będzie Andrzej Kasprzak, który znajdował się w sztabach szkoleniowych dotychczasowych trenerów.

Karol Kikut w strukturach klubu pracuje od wielu lat. W 2012 roku współpracował z Patrykiem Kniatem trenującym zespół występujący w Młodej Ekstraklasie. Szkolił różne drużyny Lechowej akademii. Rok temu został współpracownikiem Dariusza Żurawia prowadzącego zespół rezerw. W dalszym ciągu będzie w sztabie tego szkoleniowca, ale już jako trener przygotowania fizycznego i motorycznego pierwszej drużyny.

Starszy brat Karola Kikuta, Marcin był piłkarzem Kolejorza przez sześć lat. W ekstraklasie rozegrał ponad 100 spotkań, 17 razy wystąpił w europejskich pucharach. Zadebiutował w reprezentacji Polski. Początkowo występował na prawej pomocy, potem wyspecjalizował się na pozycji bocznego obrońcy. Słynął z żelaznej kondycji, nigdy się nie męczył. Odszedł z Lecha, by znaleźć się w Ruchu Chorzów, Widzewie Łódź, Bytovii, potem jeszcze Tarnovii Tarnowo Podgórne, gdzie też był grającym trenerem. Szkolił tam młodzież. Obecnie jest biznesmenem w branży hotelarskiej.

Trenera Kikuta będzie wspomagał trener Andrzej Kasprzak. Pod koniec sezonu pracował samodzielnie nad przygotowaniem fizycznym piłkarzy i wtedy prezentowali się oni szybkościowo i wytrzymałościowo dużo lepiej niż po zimowych przygotowaniach pod wodzą Adama Nawałki i jego licznych współpracowników. W niemal każdym ligowym spotkaniu zawodnicy Lecha mniej i wolniej biegali od swoich przeciwników.