Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kolejne kary spadły na Lecha

włącz .

Do kary nałożonej przez wojewodę wielkopolskiego, polegającej na zamknięciu stadionu na osiem spotkań, dołożyła się Komisja Ligi. Kibice Kolejorza w tym roku na wyjazd (oficjalnie) nie pojadą. Kiedy wrócą na stadion, nie mogą w jednym meczu dopingować z Kotła, a jeśli na meczu z Legią przebywali na tej trybunie, nie zobaczą kolejnych dwóch spotkań. Klub zapłaci 120 tysięcy zł kary.

Jest to wynik katastrofalnie przegranego sezonu i frustracji kibiców wynikającej ze sposoby prowadzenia drużyny przez klub, zarządzania sportem. Podczas kończącego sezon meczu z Legią wrzucili na boisko świece dymne, potem sami na nie wbiegli, a wojewoda zadecydował o zakończeniu imprezy masowej. Legia otrzymała walkower, a na Lecha i jego kibiców posypały się kary.

Część warszawskich mediów od kilku dni informowała o możliwości dodatkowego ukarania klubu – odebrania mu punktów (jeszcze w tym sezonie, co mogło skutkować spadkiem w tabeli i nie załapaniem się do Ligi Europy, lub w przyszłym. Komisja Ligi, wbrew tym sugestiom, nie skorzystała z takiej możliwości.