Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Do wiosny przygotują się w Turcji

włącz .

Piłkarze Lecha jeszcze w tym roku muszą rozegrać sześć pierwszych spotkań tzw. rundy wiosennej. Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia rozjadą się na urlopy, by wrócić do Poznania 8 stycznia 2018 roku i już po tygodniu udać się na dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji. Rozgrywki ligowe wznowione zostaną 9 lutego.

W sobotę piłkarze Kolejorza zmierzą się w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz. W niedzielę 26 listopada podejmą Wisłę Płock. 3 grudnia zmierzą się w Gliwicach z próbującym wydobyć się z dna tabeli Piastem Gliwice. Potem grają co trzy dni. Po tygodniu, czyli 10 grudnia, też w niedzielę, czeka ich pojedynek przy Bułgarskiej z Cracovią. Już w środę w Lubinie zagrają z Zagłębiem, a w niedzielę 17 grudnia podejmą Termalikę.

Piłkarzy czeka potem trzytygodniowy odpoczynek. Nie wiadomo, czy wszyscy wchodzący w skład obecnej klubowej kadry będą mieli po co wracać do Poznania, bo władze Lecha grożą, że pozbędą się zawodników nie angażujących się w grę tak, jak powinni. Wątpliwe jednak, by podjęły decyzje kosztowne dla klubu, od lat przecież konsekwentnie tego unikają, tolerują słabą grę drużyny, niechętnie pozbywają się przegrywających trenerów, nie wymieniają zawodników na lepszych, tym słabym z reguły pozwalają grać do końca kontraktów. Raczej nie ma co liczyć na pozyskanie zimą skutecznego napastnika, choć nikt nie ma wątpliwości, że drużyna grająca w obecnym składzie szanse na mistrzostwo kraju ma znikome.

8 stycznia piłkarze Lecha rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. 13 stycznia mają rozegrać pierwszy w 2018 roku sparing, a po dwóch dniach wyruszą do tureckiego Belek, gdzie też z pewnością rozegrają kilka spotkań kontrolnych. Na dobrych, zielonych boiskach będą trenować przez dwa tygodnie. 27 stycznia wrócą do Poznania, na 3 lutego mają zaplanowany ostatni sparing, a po tygodniu jadą do Gdyni na mecz przeciwko Arce. Dopiero wtedy przekonamy się, na co w tym sezonie stać Lecha.