Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Nowy obrońca blisko Kolejorza

włącz .

Rafał Janicki ma 25 lat. Pochodzi ze Szczecina, wychowywał się w Chemiku Police, zawodnikiem ekstraklasy został w 2010 roku grając dla Lechii Gdańsk, jest tam do dziś. W środę przyjechał do Lecha Poznań przejść testy medyczne, a potem ewentualnie podpisać kontrakt. Byłby pierwszym Polakiem, który tego lata zasilił Kolejorza.

To dobrze zbudowany środkowy obrońca, mimo młodego wieku doświadczony już w ekstraklasie, rozegrał tu ponad 170 spotkań, zdobył cztery bramki. Lech wcześniej próbował go do siebie sprowadzić, ale piłkarz odmawiał, wolał kontynuować karierę w Gdańsku. Teraz zmienił zdanie. W Lechii formacja defensywna jest zresztą teraz bardzo mocna.

Lech w tym okienku transferowym sprowadził do tej pory siedmiu piłkarzy. Żaden z nich nie jest Polakiem. Zagwarantował też sobie grę dotychczas wypożyczonego zawodnika – Macieja Makuszewskiego. W tej sprawie porozumiał się z… Lechią Gdańsk. Wśród wcześniej zakontraktowanychgraczy Lecha są dwaj środkowi obrońcy, żaden jednak nie może jeszcze grać.