Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Rakels już z kontraktem

włącz .

Łotysz przeszedł w Poznaniu testy medyczne i uzgodnił warunki kontraktu, ale do sformalizowania umowy i zgłoszenia piłkarza do UEFA brakowało dokumentów z poprzedniego klubu – angielskiego Reading. W poniedziałek nic już nie stanęło na przeszkodzie i Deniss Rakels oficjalnie został piłkarzem Lecha Poznań. Umowa obowiązuje tylko rok, ale może być przedłużona o trzy lata.

Dla polskich kibiców to nie jest postać anonimowa. Piłkarz występował z Zagłębiu Lubin i GKS Katowice, ale głośno się o nim zrobiło po przejściu do kolejnego klubu – Cracovii. Strzelał gola za golem, szybko wzbudził zainteresowanie w innych ligach, przeniósł się do Anglii. Nie poszło mu jednak dobrze, długo leczył poważną kontuzję. W Poznaniu chce się odbudować.

To piłkarz uniwersalny. Potrafi grać na skrzydłach, na pozycjach nr 9 i 10. Rakels został piątym nowym piłkarzem Lecha. Wcześniej do drużyny dołączyli Dilaver, Situm, De Marco, Barkroth. W najbliższych dniach w Poznaniu mają się pojawić co najmniej dwaj kolejni zawodnicy. Tak licznych transferów w tak krótkim czasie Lech nie dokonywał nigdy wcześniej. Co ciekawe, ostatnio sprowadza tylko piłkarzy zagranicznych.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak