Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

U Kolejorza na urodzinach

włącz .

Wystarczy, by Lech pokonał Górnika Łęczna, a dla tysięcy Wielkopolan, szczególnie tych, którzy szczelnie wypełnią trybuny stadionu przy ulicy Bułgarskiej, będzie to dzień niezapomniany. Kto nie zadbał o kupno biletu, nie ma co marzyć o obejrzeniu meczu na żywo, więc pozostanie mu transmisja radiowa lub telewizyjna. Trzeba być szczęściarzem, by załapać się na ostatnie wejściówki, skierowane do sprzedaży z powodu rezygnacji któregoś ze sponsorów klubu.

Będzie to mecz szczególny z kilku powodów. Co najmniej trzecią część widowni wypełni młodzież – uczestnicy akcji „Kibicuj z klasą”. To 16 tysięcy dzieciaków, które przyjadą z wielu miejscowości w 310 zorganizowanych grupach. Uczniowie, czy wychowankowie domów dziecka zgłosili się z wyprzedzeniem. Autokary, które je przywiozą, będą parkować na ulicy Bułgarskiej między ulicami Marcelińska i Ptasia, więc ruch na nitce prowadzącej w kierunku Grunwaldzkiej będzie ograniczony. Warto więc wybrać się na stadion z wyprzedzeniem, a dotyczy to i grup młodzieżowych, i indywidualnych kibiców. Na trybuny można wejść od godziny 13.30.

Nie ma sensu zjawiać się na meczu na ostatnią chwilę, bo tego dnia atrakcji poprzedzających mecz nie zabraknie. Będziemy bowiem świętować jubileusz 95-lecia Kolejorza. Jako datę oficjalnego zarejestrowania klubu przyjmuje się 19 marca 1922 roku. Od kilku dni można już słuchać piosenki powstałej na rocznicę. „Nie idziesz sam” to utwór stworzony przez Michała Wiraszko i Adama Brzozowskiego. W tekście nie ma mowy bezpośrednio o Lechu Poznań, ale nie brakuje odnośników do klubu i jego legendy, kibice odnajdują je bez trudu.

Wielu osobom nastrojowa piosenka podoba się. Inni twierdzą, że jest zbyt smutna. Żartują nawet, że musiała powstać, zanim pracę w Lechu podjął Nenad Bjelica, a drużyna grała tak, jakby koniecznie chciała wywołać u widzów ból zębów i załamanie nerwowe. Kibice zastanawiają się, czy tłum, który zjawi się na niedzielnym meczu, potrafi zaśpiewać tę pieśń i czy się ona przyjmie wśród fanów. Pozytywne oceny zbiera teledysk, który można znaleźć pod adresem  https://youtu.be/Tyhhgpdacnk . Pytany w piątek przez dziennikarzy trener Nenad Bjelica zapewnił, że piosenka podoba mu się, udostępnił ją w mediach społecznościowych.

Z pewnością obecni na meczu kibice, a zwłaszcza kilkanaście tysięcy dzieciaków zrobią wszystko, by atmosfera była właściwa. Radość nie będzie pełna, jeżeli zawiodą piłkarze. Na szczęście ostatnio można na nich liczyć, spełniają wszystkie marzenia fanów, choć te najważniejsze nie są jeszcze zrealizowane. Pokonanie Górnika ma być jeszcze jednym krokiem prowadzącym do ostatecznego sukcesu.