Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Puchar Polski: najpierw Podbeskidzie

włącz .

Od wyjazdu do Bielska-Białej rozpocznie Lech udział w nowej edycji Pucharu Polski. Jeśli tam wygra 10 sierpnia w 1/16 finału, zmierzy się ze zwycięstwem pojedynku między Stomilem Olsztyn a Ruchem Chorzów. Nie wiadomo, gdzie odbyłby się taki mecz, bo gdyby Lech grał z drużyną z tej samej klasy rozgrywkowej, czyli z Ruchem, gospodarza wyłoniłoby losowanie. Spotkanie ze Stomilem rozegrane by zostało na wyjeździe.

Dla kibiców Lecha miejsca rozegrania meczów nie mają znaczenia, bo za karę za wydarzenia podczas majowego finału na Stadionie Narodowym nie mogą oglądać w tych rozgrywkach swojej drużyny. Gdyby Kolejorz przebrnął drugą przeszkodę, w ćwierćfinału czeka na niego zwycięzca meczów: Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec/Wisła Płock oraz Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków. Jeżeli jego przeciwnikiem miałaby się okazać teoretycznie najmocniejsza (choć słabo spisuająca się zwykle w Pucharze Polski)  Wisła, gospodarza pierwszego meczu (a obowiązuje już systemem mecz-rewanż) wyłoniłoby losowanie. W innych przypadkach pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe odbyłoby się na boisku przeciwnika.
Spotkania 1/8 finału zaplanowane są na 21 września. Ćwierćfinały - na 26 października i 30 listopada. Przed półfinałami odbędzie się kolejne losowanie. Finał tradycyjnie rozegrany zostanie 2 maja na Stadionie Narodowym. Z rozlosowanej drabinki wynika, że na Legię Lech mógłby trafić najwcześniej właśnie w półfinale.