Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Nadprogramowy sparing Lecha

włącz .

Kolejorz bezbramkowo zremisował z Apoelem Nikozja. Mecz został rozegrany w nietypowym wymiarze, dwa razy po 30 minut. Cypryjska drużyna, jak wynika z informacji na oficjalnej stronie Lecha, nie chciała ujawnić swego składu, a Lech rozpoczął sparing w składzie eksperymentalnym, z jednym skrzydłowym. Z pewnością zestawienie to nie powtórzy się w żadnym meczu o punkty.

Na bramce zagrał Krzysztof Kotorowski, na prawej obronie Jan Bednarek, na lewej Dariusz Dudka, w środku Tamas Kadar i Maciej Wilusz. Defensywnymi pomocnikami byli Abdul Aziz Tetteh i Szymon Drewniak, w środku pola grali Dawid Holman, Darko Jevtić, Dariusz Formella, w ataku Denis Thomalla. Było to więc zestawienie nietypowe, z jednym skrzydłowym.

Pierwsze fragmenty meczu należały do sprawnie operujących piłką Cypryjczyków, potem rozegrał się Lech, przeprowadził kilka ciekawych akcji. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Thomalla i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej za „Kotora” wszedł na boisko Lis, za Kadara Kamiński, za Tetteha Serafin, a za Jevticia Robak.

Lech stworzył dwie ciekawe akcje, ale ani Thomalli, ani Formelli nie udało się pokonać bramkarza Apoelu. Żadna drużyna nie zdobyła gola, obie były tego bliskie. W ostatnich minutach Apoel miał dobrą okazję, dobrze jednak interweniował Dudka.