Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Abdul Aziz Tetteh na testach. Witamy w Kolejorzu!

włącz .

Nie potwierdziły się groźby władz Lecha – Dariusz Dudka nie zamknął listy zawodników sprowadzonych latem do Kolejorza. To dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że zatrudnienie defensywnego pomocnika z Ghany, Abdula Aziza Tetteha, sprowadzonego z ligi greckiej, może oznaczać rozstanie się z Karolem Linettym, jednym z najlepszych piłkarzy polskiej ligi.

W wywiadach prasowych władze Lecha oznajmiły, że po zatrudnieniu doświadczonych Robaka i Dudki nie sprowadzą już w czerwcu nikogo. Potem być może także nie, chyba że odejdzie któryś z obecnych zawodników. Oprócz trzech, którym skończyły się kontrakty, najbliżej rozstania z Kolejorzem wydawali się Linetty, marzący o grze w lidze angielskiej i mający stamtąd oferty, a także Dawid Kownacki i Marcin Kamiński. Wszystko wskazuje, że Karol podjął życiową decyzję. W piątek na testy medyczne przyjechał Tetteh, w sobotę ma podpisać z Lechem trzyletni kontrakt.

25-letni piłkarz z Ghany związany jest jeszcze przez rok kontraktem z greckim klubem Platanias Chania. Jest zawodnikiem prawonożnym. Jego wartość portal transfermarkt.de szacuje na 600 tys. euro, ale nie ma wątpliwości, że Lech zapłaci za niego o wiele mniej. Tetteh był wcześniej piłkarzem Udinese i kilku klubów hiszpańskich, w żadnym jednak miejsca długo nie zagrzał. Przez ostatnie trzy lata z powodzeniem grał za to w Grecji, był kapitanem swego zespołu. Ma za sobą jeden występ w narodowej reprezentacji swego kraju.

Zzdjęcie Michał Jakubowski, Lech Poznań