Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Warzą piwo i ważą kapsle

włącz .

Rozkręca się akcja zbierania kapsli Lech Pils przez kibiców Lecha Poznań. To wspólna akcja Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań i Kompanii Piwowarskiej. Do tej pory, przez kilkanaście dni, udało się pozyskać 27 tysięcy sztuk, czyli ponad 54 kilogramy. To prawie 10 procent celu, który wynosi 600 kilogramów kapsli. Po jego zrealizowaniu kibice otrzymają 25 tysięcy zł na oprawę meczową.

Kibice wrzucali kapsle do urn stojących przy wejściu na stadion podczas trzech meczów: przeciwko Zawiszy Bydgoszcz, Wiśle Kraków (w Pucharze Polski), GKS Bełchatów. Co ciekawe, wszystkie mecze były zwycięskie, te ligowe w obu przypadkach kończyły się pogromem. Udało się nawet przełamać fatum i wygrać po 16 latach z Bełchatowem, a niejeden kibic widzi w tym magiczny wpływ kapsli Lech Pils.

Dodatkową nagrodę – 5 tysięcy zł – otrzyma sekcja lub fan klub, które pozyskają najwięcej kapsli. Najbliżej premii jest obecnie FC Oborniki, ale może się to jeszcze zmienić, bo konkurencja jest duża. W wielkopolskich miastach kapsle można deponować w wytypowanych sklepach prowadzących sprzedaż Lech Pils. Jest ich 150.

Najbliższy mecz, po zakończeniu przerwy na reprezentację, Lech rozegra w Kielcach. Potem jednak przed nim dwa ciekawe mecze na INEA Stadionie. Najpierw w lidze przeciwko rewelacyjnie grającemu Górnikowi Łęczna, a po czterech dniach w Pucharze Polski przeciwko Jagiellonii. Realne są obawy, że wojewoda Piotr Florek znów zamknie nam stadion, bo w państwie, gdzie prawo jest naginane do potrzeb rządzących, może sobie na taki bezsensowny krok pozwolić. To jednak nie przerwie akcji. Kibice z pewnością obejrzą mecz przed stadionem. Właśnie tam staną urny.