Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Dobry początek kibolskiej akcji

włącz .

Kibice Lecha udanie zainaugurowali akcję zbierania kapsli Lech Pils. Do urn umieszczonych na INEA Stadionie podczas meczu z Zawiszą Bydgoszcz trafiło 5 tysięcy kapsli. Co ciekawe – aż 1600 sztuk dostarczyła jedna osoba. Maciek z Poznania, jak twierdzi, zbierał je przez dwa lata. Kibice muszą w sumie uzbierać 600 kg kapsli. Wtedy będą mogli zaprezentować wyjątkową oprawę, sfinansowaną przez markę Lech Pils.

Na tym właśnie polega umowa zawarta przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań i Kompanię Piwowarską. Sponsor główny klubu, współpracujący też z kibicami, przekaże im 25 tysięcy zł na oprawę meczową. Chcąc ją wykonać i pokazać na stadionie, trzeba dostarczyć 300 tysięcy kapsli, bo tyle się składa na 600 kg. To wcale nie jest dużo, gdy weźmie się pod uwagę, że tylko w ubiegłym sezonie taka właśnie liczba kibiców przewinęła się przez INEA Stadion.

Kapsle można nie tylko przynosić na stadion. W całym regionie wyznaczono 160 punktów, gdzie zostawia się to, co uda się uzbierać. W akcji aktywnie uczestniczą wielkopolskie fankluby Kolejorza. Ten, który wykaże się największą aktywnością, otrzyma 5 tysięcy zł na sfinansowanie kibicowskich działań.