Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

WRT – to 9 klubów i wspólny tenisowy projekt

włącz .

Rozgrywki w ramach Wielkopolskiego Rankingu Tenisowego w 2016 roku były wyjątkowe nie tylko dlatego, że odbyły się po raz pierwszy. Patrząc na same liczby widać, że debiut WRT był niezwykle udany. W 37 turniejach rozgrywanych w 7 kategoriach (3 kobiece i 4 męskie) na kortach 9 klubów sklasyfikowano prawie 300 tenisistów.

Sportoteka Puszczykowo, Kortowo Tennis Club, KS Warta Poznań, Towarzystwo Tenisowe Świerczewo, Centrum Tenisowe Sobota, Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce, Park Tenisowy Olimpia Poznań, Akademia Tenisowa A. Kerber Puszczykowo, Centrum Tenisowe Arena – te kluby postanowiły w ubiegłym roku wprowadzić w życie wspólny projekt, Wielkopolski Ranking Tenisowy.

– Główny cel jaki nam przyświecał to promocja tenisa i integracja środowiska. Chcieliśmy zachęcić jak największą liczbę amatorów - ale nie tylko - do wspólnej rywalizacji. Mimo problemów, osób sceptycznie nastawionych do tego pomysłu uważam, że odnieśliśmy sukces – mówi Krzysztof Wierszyłłowski z Kortowa. I dodaje, że WRT nieco przypomina w założeniach ranking ATP. Jest spójny kalendarz i kategorie, w których grają zawodnicy o zbliżonym poziomie. 

W ramach pierwszej kategorii WRT rywalizowali tenisiści, którzy grali w klubach, w przeszłości byli zawodnikami lub są ambitnymi amatorami i wysoko stawiają sobie cele sportowe. W kolejnej znajdowali się zaawansowani tenisowo amatorzy, w trzeciej średnio-zaawansowani. W ostatniej, czwartej kategorii, startowały osoby, które przygodę z tenisem dopiero zaczynają. Każdy uczestnik przed przystąpieniem do WRT zgłaszał kategorię, w której chciał grać. 

– Co ważne, prowadzone były zarówno klasyfikacja ogólna, ale też klasyfikacja z podziałem na poszczególne kategorie. W następnej edycji chcielibyśmy, żeby uczestników było jeszcze więcej. To jest realny scenariusz – uważa Michał Filipiak. 


Lista laureatów WRT 2016:
Kobiety kategoria II
1. Anna Komar
2. Małgorzata Grzybek
3. Krystyna Tobias-Lancmańska

Kobiety kategoria III
1. Joanna Ziółkowskaka
2. Małgorzata Pawelec-Wojtalik
3. Julia Gruetzmacher

Kobiety kategoria IV
1. Barbara Heiliger
2. Małgorzata Swienton
3. Edyta Klimek

Mężczyźni kategoria I
1. Tomasz Żuchowski
2. Damian Dziura
3. Jan Marcinkowski

Mężczyźni kategoria II
1. Pawel Aszyk
2. Hubert Miężalski
3. Maciej Swienton

Mężczyźni kategoria III
1. Cezary Wajgt
2. Jerzy Dobrocki
3. Michał Puacz

Mężczyźni kategoria IV
1. Mikołaj Rzepa
2. Michał Wawrzyniak
3. Alexander Swienton