Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Porażka Kamila Majchrzaka

włącz .

Przegrał z Czechem Markiem Michalicką 5:7, 0:6 w pierwszej rundzie challengera tenisowego Poznań Open 2016. 20-letni Polak zagrał w turnieju głównym dzięki „dzikiej karcie” i doskonale rozpoczął starcie z wyżej notowanym Czechem. Prowadził w pierwszym secie 5:2, a przy stanie 5:3 miał do dyspozycji serwis na wygranie partii.

Miał piłkę setową, ale jej nie wykorzystał, a po chwili został przełamany. Od tego momentu rozpoczął się dramat Polaka - od wyniku 5:2 przegrał aż 11 gemów z rzędu! I po 67 minutach zszedł z kortu pokonany. - To jest cała tajemnica tenisa. Czyli wytrzymać nerwowo do końca i zakończyć świetnie układający się mecz - komentował obecny na trybunach najbardziej utytułowany polski tenisista, Wojciech Fibak. - Kamil grał świetnie na początku, trafiał wszystko. Nie umiał jednak postawić kropki nad i w końcówce pierwszego seta. Widać, że preferuje grę z kontrataku - dodawał.

- Niepotrzebnie zmieniałem taktykę. Kiedy czekałem na to co zrobi Czech, było dobrze. Natomiast potem niepotrzebnie zacząłem atakować, popełniałem błędy i przegrałem. Nie umiem wytłumaczyć teraz racjonalnie tego, co się stało - przyznał załamany Majchrzak, który w Parku Tenisowym Olimpia zagra jeszcze w deblu.