Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Dzieci zagrają o Puchar Agnieszki Radwańskiej

włącz .

To największy w Polsce cykl tenisowych turniejów dla dzieci. Odbędzie się 11 imprez dla 5-10-latków. Zmagania toczyć się będą w nowoczesnych obiektach: w fairPlayce w Naramowicach i Sportotece w Puszczykowie. Patronat nad wydarzeniem zgodziła się objąć czołowa tenisistka świata – Agnieszka Radwańska.

W turnieju wezmą udział dzieci podzielone na cztery kategorie wiekowe: 5-7 lat (tzw. kategoria niebieska), 8 lat (czerwona), 9 lat (pomarańczowa) i 10 lat (zielona). Do tego wieku dostosowany jest sprzęt. Dzieci grają miękkimi piłkami, przebijają je lekkimi i krótkimi rakietami przez niskie siatki. Za uzyskane wyniki uzyskują punkty rankingowe, a po ich zsumowaniu, na zakończenie cyklu, najlepsi otrzymają atrakcyjne trofea wzorowane na pucharach wielkoszlemowych i wartościowe nagrody od sponsorów.

Sportoteka w Puszczykowie (ulica Sportowa) to nowy obiekt, wybudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (miasto wniosło grunt). Położenie jest wyjątkowe, tuż przy Wielkopolskim Parku Narodowym. Od roku działają korty zewnętrzne, pod dachem znalazły się kolejne trzy, w sumie jest ich do dyspozycji siedem. Można tam też korzystać z klubu fitness. Obiekt będzie rozbudowywany.

fairPlayce w Naramowicach (ulica Bożydara) to wielofunkcyjny obiekt rekreacyjno-sportowy, usytuowany w pobliżu rezerwatu przyrody Żurawiniec, lasu, strumyka Różany Potok. Jest tu hala z trzema kortami, hala z pięcioma kortami do badmintona, stoły do tenisa stołowego, klatki do squash. Jest i część służąca fitness oraz hotel.

Cykl turniejów o Puchar Agnieszki Radwańskiej rusza 12 marca w Puszczykowie. Dzień później zawody zaczną się w Naramowicach. Zmagania najmłodszych tenisistów będą trwały aż do 11 grudnia. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie www.tenis10cup.pl.