Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Mateusz Kowalczyk w finale debla Poznań Open 2015

włącz .

Jeden Polak zagra w sobotnim finale w challengerze ATP Poznań Open 2015 z pulą nagród 64 tysiące euro. Będzie nim Mateusz Kowalczyk, który był w deblu rozstawiony  z „jedynką” wraz z Rosjaninem z Michaiłem Elginem. Wspomniany duet, po zaciętym pierwszym secie, pewnie pokonał Hiszpanów Inigo Cervantesa i Pere Ribę 7:6 (3), 6:2.

- Przeciwnicy stawiali nam opór w pierwszej partii. Kluczowe dla zwycięstwa były nasze serwisy. Liczę na to, że w finale pokażemy swoją optymalną formę - powiedział Kowalczyk.

W sobotnim finale Kowalczyk i Elgin zmierzą się z „czwórką”  Julio Peralta (Chile) i Matt Seeberger (USA), która zwyciężyła polsko-niemiecki duet Michał Dembek i Viktor Kostin 6:2, 7:6 (2). Pokonani grali z „dziką kartą”. Sam awans do półfinału był ich sukcesem. Po gładkim wygraniu pierwszego seta, w drugim Peralta i Seeberger prowadzili 3:0 i 4:1. Rywale potrafili jednak wyrównać na 4:4, potem 5:5 i 6:6. W tie breaku przeważyło większe doświadczenie debla zza oceanu.

Ciekawy przebieg miały singlowe spotkania ćwierćfinałowe. Heroiczny, 3-godzinny  bój – najdłuższy w Poznań Open 2015 - stoczył Mołdawianin Adu Rabot (nr 4 turnieju) z Chorwatem Pedją Krstinem, którego ostatecznie zmogła kontuzja pleców.

Wojciech Fibak zachwycał się Brazylijczykiem Andre Ghemem nazywając go „talentem czystej wody”. Szczególnie podobał mu się bekhend zawodnika z Ameryki Południowej. Ghem przegrał jednak z faworytem Francuzem Lucasem Pouille. Nie zawiedli też: „jedynka” Hiszpan Pablo Correno Busta, który pokonał Czecha Jana Satrala i inny Czech Adam Pavlasek. Ten drugi, tak jak i rok wcześniej, awansował w Poznaniu do półfinału. Tym razem po wyeliminowaniu Hiszpana Pere Riby.

Potyczka Busty z Pouille to – zdaniem wielu ekspertów – przedwczesny finał.

Wyniki ćwierćfinałów singlowych

Busta (1) – Satral 7:5, 6:4, Pouille (3) – Ghem 6:4, 6:3, Albot (4) – Krstin 3:6, 7:6 (10), 7:6 (2), Pavlasek – Riba 2:6, 6:4, 6:2.

Półfinały: Busta – Pouille i Albot – Pavlasek od godz. 12.00, a potem finał debla.

(AK)