Siatkarki Energetyka wygrały wojnę

Końcowy wynik meczu Energetyka z Budowlanymi Toruń – 3:0 – mógłby świadczyć, że był on dla poznanianek lekki, łatwy i przyjemny. Nic bardziej błędnego. To był mecz walki, a Energetyk zmuszony został do dużego wysiłku.

W pierwszym secie Energetyczki właściwie przez cały czas musiały gonić rywalki. Zakończyło się to sukcesem. Drugi to całkowita dominacja poznanianek. Na podobne rozstrzygnięcie zapowiadało się w trzecim secie, ale tylko do stanu 21:15 dla Energetyczek. Zaczęła się jednak walka punkt za punkt, zakończona zwycięstwem na przewagi: 29:27.

MVP meczu wybrano Simonę Dreczkę. Pierwsze spotkanie, w Toruniu poznanianki wygrały z trudem 3:2. Jak się okazał, w rewanżu, mimo korzystnego końcowego wyniku, też nie było ł two.

ENEA Energetyk Poznań - Budowlani Toruń 3:0 (28:26, 25:14, 29:27)

Enea - Urbanowicz, Różycka, Zuzel, Dreczka, Bohdanowicz, Cembrzyńska, Pasznik, Świstek, Kohut, Muszyńska, Omieljaniuk, Rapacz.