Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Waterpoliści podzielili się punktami

włącz .

Remisem zakończyła się weekendowa rywalizacja między Waterpolo Poznań a Polonią Bytom. W sobotę w Termach Maltańskich gospodarze ponieśli porażkę 12:15 (5:3, 2:2, 2:4, 3:6). W niedzielę zrewanżowali się bytomianom wygrywając 14:13 (2:3, 4:4, 2:3, 6:3). Niezależnie od wyników, oba spotkania były bardzo zacięte. Wyróżnili się poznaniacy Rękawek i Szymonik.

Początek sezonu poznańskich waterpolistów

włącz .

Klub Waterpolo Poznań przygotowuje się do startu w swych siódmych ligowych rozgrywkach. W ciągu sześciu lat osiągnął niemało. Zawsze stawał na podium, zajmują dwukrotnie trzecie, a czterokrotnie drugie miejsce. Czterokrotnie dotarł do finału Pucharu Polski. Dzięki drużynie z Term Maltańskich Poznań stał się jednym z czołowych polskich ośrodków piłki wodnej. Prężnie rozwija się sekcja juniorów.

Legia pokonana w Poznaniu! Przez waterpolistów

włącz .

Nie wszyscy poznańscy sportowcy przegrali u siebie z Legią. Waterpoliści pokonali ją w weekend dwukrotnie, dzięki czemu zachowali pozycję wicelidera tabeli. W sobotę Waterpolo Poznań wygrało z Legią 10:8 (3:3, 4:2, 2:0, 1:3), a w niedzielę 8:4 (2:0, 1:2, 4:1, 1:1). O ile pierwsze spotkanie było w miarę wyrównane, to niedzielny rewanż pokazał całkowitą dominację poznaniaków.