Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Czy MKS Poznań pokona MKS Henri Lloyd?

włącz .

Po zwycięskim meczu z Kar-Do Gdynia zespół MKSu Poznań jedzie po kolejne zwycięstwo do Brodnicy na mecz z miejscowym MKSem Henri Lloyd. Dla obu drużyn walczących o utrzymanie na zapleczu Superligi wynik tego meczu ma istotne znaczenie. Poznaniacy mają pięć punktów przewagi nad beniaminkiem rywalem i jeśli marzą o walce o uniknięcie gry w barażach koniecznie muszą ten pojedynek wygrać.

Brodniczanie w środę przegrali w zaległym meczu z Realem Astromal Leszno 21:30, ale przez długi okres gry byli równorzędnym przeciwnikiem dla doświadczonego zespołu z południowej Wielkopolski. Najwięcej bramek dla swojej drużyny zdobyli Mateusz Matlach i Kamil Netz i właśnie tych dwóch zawodników poznaniacy powinni się bać najbardziej.

W poznańskim obozie radość po wygranej z Kar-Do trwała krótko bowiem po przeprowadzonych we wtorek badaniach USG okazało się, że w tym sezonie nie zagra już Rafał Niedzielski. Na drugiej stronie może zabraknąć także Wojciecha Ledera, który w jednej z ostatnich akcji sobotniego meczu skręcił nogę w stawie skokowym.

-"Brak Rafała i ewentualna absencja Wojtka Ledera to na pewno duża strata dla zespołu. Mam nadzieję, że na prawej stronie podobny mecz jak w Malborku zaliczy Damian Komisarek bo ten chłopak już wielokrotnie pomagał zespołowi w trudnych chwilach. Na lewym skrzydle jest Antek Żochowski i przestawiony z rozegrania Łukasz Niedzielak. Musimy sobie jakoś radzić, choć nieobecność dwóch zawodników z pierwszej siódemki to duże osłabienie. Od pewnego czasu dużo uwagi poświęcamy poprawie gry w defensywie. Jeżeli uda nam się zagrać w tym elemencie podobnie jak w poprzednim meczu jest szansa na dobry wynik" - podsumowuje trener Doman Leitgeber.

Początek meczu w Brodnicy w sobotę o godzinie 17.00

fot. Elżbieta Skowron