Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Przyjaciele piłki nożnej chcą wygrać z rakiem piersi

włącz .

Entuzjaści futbolu – profesjonalni zawodnicy, trenerzy, młodsi i starsi kibice będą uczestniczyć w II Dniu Przyjaciół Piłki Nożnej. Mecze odbędą się 8 czerwca, w rocznicę Euro 2012 na boiskach szkolnych, orlikach, stadionach, w halach sportowych całego kraju. W tym roku wydarzeniom towarzyszy ogólnopolska akcja społeczna „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”, która ma na celu zachęcać kobiety do wykonywania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu.

Pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja Piłka jest Piękna, a współorganizatorem akcji społecznej Federacja Stowarzyszeń Amazonki. Akcję w Wielkopolsce poparła administracja państwa, samorząd z prezydentami największych miast, a także Stefan Antkowiak, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

– Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej z województwa wielkopolskiego do włączenia się w to sportowe święto i zorganizowania swojego Wielkiego Meczu, byśmy wspólnie zagrali dla zdrowia kobiet. Będzie to też okazja, by w atmosferze radości i przyjaźni po raz kolejny przywołać pozytywne emocje, jakie towarzyszyły nam w trakcie UEFA EURO 2012. W zeszłym roku podczas I edycji Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej tylko na terenie Wielkopolski zorganizowanych zostało blisko 20 meczów w biało-czerwonej oprawie. Bawiliśmy się wszyscy, bez względu na wiek czy płeć. Liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Naszym celem jest, by 8 czerwca odbyło się łącznie ponad 1000 spotkań w różnych zakątkach kraju – mówi Krzysztof Bąk, prezes Fundacji Piłka jest Piękna.

By zorganizować Wielki Mecz Przyjaciół Piłki Nożnej w swojej dzielnicy lub miejscowości należy zarejestrować go za pomocą aplikacji dostępnej na www.dppn.pl. Zgłaszając spotkanie piłkarskie należy wypełnić formularz informacyjny, podać drużyny i miejsce, gdzie zostanie ono rozegrane. Na stronie www dostępne są również wszelkie potrzebne materiały dla organizatorów Wielkiego Meczu.

Oprócz popularyzacji sportu, Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej wspiera ważne społeczne inicjatywy związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem, edukacją i kulturą fizyczną. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana jest razem z akcją społeczną „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”. W Wielkopolsce Amazonki z 33 stowarzyszeń działających na terenie województwa pierwszym gwizdkiem rozpoczną Wielkie Mecze. Ponadto, wspólnie z Przyjaciółmi Piłki Nożnej będą wręczać kobietom zaproszonym na spotkania piłkarskie „Różowe Kartki”. Ma to być inspiracja do zachowań prozdrowotnych zmniejszających ryzyko zachorowania na raka piersi, a jednocześnie zaproszenie dla wszystkich pań do wykonywania badań umożliwiających wczesne wykrywanie tej choroby jeszcze przed zakończeniem Piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii.

Ideę Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej w całej Polsce wspierają liczne organizacje i osobistości ze świata polityki, sportu i kultury, m.in. premier Donald Tusk, minister sportu Andrzej Biernat, Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Przemysław Tytoń, Damien Perquis, Dorota Zawadzka, Dariusz Dziekanowski i wiele innych znanych osób. Patronat nad tegoroczną edycją objął Związek Miast Polskich.