Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Festiwal gwiazd w Berlinie

włącz .

Jubileuszowy, 75. mityng lekkoatletyczny ISTAF w Berlinie będzie imprezą wyjątkową na mapie tego rodzaju zawodów rozgrywanych w Europie. Po pierwsze – jubileuszowy. Po drugie – bezpośrednio po Igrzyskach Olimpijskich w Rio, a więc okazja do rewanżu dla przegranych i potwierdzenia supremacji dla zwycięzców.

Rekordowy półmaraton

włącz .

Aż 11.351 zawodników ukończyło 9. PKO Poznań Półmaraton. To największa biegowa impreza w Wielkopolsce. Zwyciężył Kenijczyk Daniel Muteti w czasie 01.03.43 przed swym rodakami Cosmasem Mutuku Kyeva (strata 6 sekund) i Dawidem Kiprono Metto (strata 10 sekund).

Udany Poznań Maraton

włącz .

Prawie 7 tysięcy biegaczy pojawiło się na ulicy Grunwaldzkiej, skąd startował 16. PKO Poznań Maraton. Impreza jak zwykle dała się we znaki ludziom próbującym korzystać z poznańskich ulic i z komunikacji miejskiej, ale rozsławiła miasto, była wspaniałym przeżyciem dla uczestników.

Gwiazdy za miedzą

włącz .

Można tak powiedzieć w kontekście dwóch mityngów lekkoatletycznych do których Poznaniakom wystarczy zaledwie dwie i pół godziny jazdy samochodem. Myślę tu o piątkowych zawodach w Łodzi z cyklu Pedro's Cup i mającym się odbyć w przyszłą sobotę zawodach ISTAF w Berlinie. Na starcie obydwu imprez nie zabraknie zawodników z najwyższej półki światowej lekkiej atletyki, medalistów olimpijskich i mistrzostw świata i Europy.

Spotkajmy się w Berlinie!

włącz .

…już niedługo, bo 6 września na Stadionie Olimpijskim. Znowu szykuje się wielka gratka dla miłośników lekkiej atletyki i to praktycznie za płotem, rzut beretem od Poznania. Przy szybkim pociągu i autostradzie to tylko 3,5 godziny jazdy. A warto będzie pojechać, bo tydzień po zakończeniu Mistrzostw Świata w Pekinie będzie juz pierwsza okazja do rewanżu dla pokonanych i potwierdzenia prymatu dla zwycięzców.