Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Jubileuszowa gra o medale w hokeju na trawie

włącz .

25 i 26 bm. odbędą się ostatnie mecze 80. MP w hokeju na trawie seniorów oraz 40. MP seniorek w roku 90-lecia Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Także barażowe potyczki seniorów o prawo gry w I lidze w kolejnym sezonie.

Spotkania o cztery pierwsze miejsce seniorów zostaną przeprowadzone na stadionie AWF w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. 25 bm. o  godz. 12 pierwszy półfinał w którym obrońca tytułu Grunwald Poznań zmierzy się z czwartym zespołem ligowej fazy rywalizacji LKS Gąsawa. Tego samego dnia o 17.30 drugi półfinał wicemistrza kraju i wicelidera po I fazie Pomorzanina Toruń z AZS AWF Poznań, trzecim na mecie ligi. W pierwszym wojskowi, którzy nie stracili w ligowej fazie ani jednego punktu, będą zdecydowanym faworytem. Znacznie ciekawiej zapowiada się drugi półfinał. Pomorzanin tylko o jeden punkt wyprzedził na finiszu I fazy akademików.

26 bm. o godz. 11.00 pokonani z soboty zagrają o brąz, a o godz. 15.30 zwycięzcy półfinałów o złoto. Grunwald celuje w rekordowy, dwudziesty tytuł. Dwukrotnie mistrzem był Pomorzanin. Bez tytułów są AZS AWF i LKS Gąsawa.

Rywalizacja o miejsca w końcowej klasyfikacji to równocześnie walka o prawo awansu do kontynentalnej Ligi Mistrzów. Nasze zespoły są w niej rozstawione. Wicemistrz Polski zagra w niej w październiku br., a mistrz na wiosnę 2017 roku.

W sobotę i niedzielę czeka nas również barażowy dwumecz między dziewiątą w I lidze Siemianowiczanką i drugim w II lidze LKS Rogowo. Najpierw 25 bm. o godz. 18 spotkanie LKS - Siemianowiczanka na Stadionie Gminnym im. Leszka Białego w Gąsawie. Rewanż dzień później o godz. 16 na stadionie kompleksu sportowego "Siemion" w Siemianowicach. Jeśli dwumecz wygra Siemianowiczanka pozostanie w ekstraklasie. Jeżeli zaś Rogowo to awansuje do grona najlepszych.

W weekend odbędą się też dwa decydujące dwumecze 40. MP seniorek. O złoto walczą: obrońca tytułu Hokej Start Brzeziny (drugi po zasadniczej fazie rywalizacji) i AZS Politechnika Poznańska (ubiegłoroczny wicemistrz, pierwszy w I fazie). Sobotnie spotkanie na stadionie OSiR przy ul. Sportowej 1 w Brzezinach. Rewanż na stadionie AWF w Poznaniu w niedzielę o godz. 13.15. Start dotychczas był mistrzem 13-krotnie (rekord), a AZS PP - 6-krotnie. W dobiegającym końca sezonie nieco silniejszym składem dysponuje AZS, ale w takich konfrontacjach trudno o wskazanie zdecydowanego faworyta.

O 3. miejsce w dwumeczu zagrają LKS Rogowo (trzeci w I fazie) i beniaminek Ósemka Tarnowskie Góry (czwarty zespół w I fazie). W sobotę o godz. 13.00 spotkanie na stadionie w Tarnowskich Górach, a w niedzielę rewanż o godz. 13.00 na stadionie ze sztuczną trawą w Gąsawie.

Andrzej Kuczyński