Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

W Toruniu mecz na szczycie

włącz .

Wicemistrz Polski i wicelider tabeli ekstraklasy hokeja na trawie Pomorzanin Toruń w niedzielę o godz. 14 podejmuje obrońcę tytułu Grunwald Poznań. To mecz na szczycie drużyn, które już zapewniły sobie udział w play off na zakończenie sezonu. Grunwald zgromadził 45 punktów, a więc nie stracił żadnego! Pomorzanin ma o 8 punktów mniej. Zapowiada się prestiżowa walka o prymat w kraju.

Zestaw pozostałych spotkań: sobota godz. 14 Ósemka Tarnowskie Góry - AZS AWF Poznań, niedziela godz. 14 Polonia Środa Wielkopolska - LKS Gąsawa i Start 1954 Gniezno - Siemianowiczanka, godz. 16 Stella Gniezno - AZS Politechnika Poznańska.

Nadal trwa ostra walka o utrzymanie. Uczestniczą w niej: beniaminek Ósemka (5 pkt.), Siemianowiczanka (7) i Polonia (10). Automatycznie spadnie ostatnia drużyna. Przedostatnią czeka baraż z drugim zespołem II ligi.

W sobotę o godz. 14 w Poznaniu odbędzie się mecz, który może przesądzić o powrocie do grona najlepszych miejscowej Warty. W tym dniu czeka ją mecz z drugą w tabeli Polonią Skierniewice. Warta prowadzi w tabeli II ligi z 33 punktami. Polonia ma ich o osiem mniej. Po tych meczach obydwie drużyny rozegrają jeszcze po trzy spotkania.

Prowadzący w tabeli ligi hokeja na trawie kobiet AZS Politechnika Poznańska, wicemistrz kraju zmierzy się z broniącym tytułu wiceliderem Startem Brzeziny. Mecz w niedzielę o godz. 11. Na sztucznej trawie w Gąsawie, także w niedzielę, spotkanie trzeciej i czwartej drużyny w tabeli. LKS Rogowo podejmie Ósemkę Tarnowskie Góry.

(AK)