Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Wielkanoc hokeistów Grunwaldu w Lidze Mistrzów

włącz .

19-krotny mistrz Polski w hokeju na trawie Grunwald Poznań Wielkanoc spędzi w Amsterdamie. Zespół Jerzego Wybieralskiego czeka walka w 1/16 Ligi Mistrzów. W Holandii zagrają w piątek, 25 bm. z mistrzem Belgii KHC Leuven. Jeśli Grunwald zwycięży wówczas w niedzielę, 27 bm. zmierzy się z drużyną, która wygra w spotkaniu KHC Dragons Antwerpia - Atletic Terrassa (Hiszpania).

Wznowienie rozgrywek polskiej ekstraklasy w sezonie 2015/ 2016 dopiero w kwietniu. - Chcąc się możliwie jak najlepiej przygotować do meczu z silnym zespołem belgijskim zaplanowaliśmy mecze sparingowe. Wygraliśmy w Poznaniu z dobrą drużyną Blau-Weiss Berlin 3:2 i z czołowym lokalnym rywalem AZS AWF 6:1 oraz z wicemistrzem Polski - Pomorzaninem w Toruniu 6:3. We wspomnianych meczach nie uczestniczył nasz najgroźniejszy napastnik Artur Mikuła, który czeka na operację barku. Mimo to do Amsterdamu pojedzie chyba najsilniejsza nasza drużyna w kilku ostatnich latach. Ciągle polski zespół czeka na awans do ćwierćfinału. Może zespół stanowiący mieszankę aktualnych i byłych reprezentantów kraju oraz utalentowanych młodych zawodników zrealizuje to marzenie? - powiedział przed autokarową wyprawą do Amsterdamu trener wojskowych Jerzy Wybieralski.

Leuven w obecnym sezonie belgijskiej ekstraklasy spisuje się gorzej niż w poprzednim. Zajmuje siódme miejsce.Z 5 spotkań dwa wygrał, jedno zremisował i dwa przegrał.

A oto osiemnastka Grunwaldu na Amsterdam: bramkarze Mariusz Chyła i Mateusz Popiołkowski oraz Paweł Bratkowski, Szymon Hutek, Robert Grzeszczak, Muhammad Sohail Mustafa, Mateusz Poltaszewski, Tomasz Dutkiewicz, Maciej Wejerowski, Mirosław Kluczyński, Tomasz Wachowiak, Waldemar Rataj, Tomasz Marcinkowski, Karol Majchrzak, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Michał Kasprzyk i Michał Poltaszewski.

(AK)