Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeiści Grunwaldu liczą na medal w elicie w Hamburgu

włącz .

Mistrz Polski – Grunwald Poznań, po długich 5 latach, powrócił do klubowej europejskiej elity w halowej odmianie hokeja na trawie. Wszystko co złe rozpoczęło się od turnieju finałowego Pucharu Europu Mistrzów Krajowych w Lucernie. Tam w 2011 wojskowi zostali zdegradowani do II dywizji. Rok później nie dysponowali składem pozwalającym na start na zapleczu najlepszych. Równolegle reprezentacja, której stanowili trzon, walczyła w Indiach na otwartych boiskach w  turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie. Bez powodzenia. Absencję polskiego zespołu w kontynentalnych rozgrywkach klubowych Europejska Federacja Hokeja ukarała degradacją do IV dywizji. I od 2013 roku Grunwald krok po kroku wygrywał zdecydowanie: w IV dywizji w Atenach (2013), III dywizji w Pradze (2014) i w II dywizji w duńskim Lyngby w ubiegłym roku.

W najbliższy weekend podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego, już elicie w Hamburgu, zmierzą się w I fazie w grupie B: w piątek, 12 bm. o godz. 11.10 z hiszpańską drużyną uniwersytecką z Madrytu Complutense oraz o 16.00 z angielskim East Grinstead, a dzień później o 9.00 z ubiegłorocznym klubowym wicemistrzem Europy – Arminen Wiedeń. Szkoleniowiec 15-krotnych mistrzów Polski w sezonie indoor liczy na zajęcie miejsca w pierwszej dwójce w grupie co da mu potem prawo walki o medale. W 1994 roku w Kolonii wojskowi, jako pierwsza polska drużyna, zdobyli w hali brąz.

Skład Grunwaldu. Bramkarze: Mariusz Chyła i Mateusz Popiołkowski, obrońcy: Robert Grzeszczak, Michał Kasprzyk. Paweł Bratkowski i Tomasz Dutkiewicz oraz napastnicy: Mateusz Poltaszewski, Karol Majchrzak. Waldemar Rataj, Tomasz Marcinkowski, Szymon Hutek i Adrian Krokosz. To zespół bardzo doświadczony.

W równoległej grupie A znalazły się drużyny: Harvestehuder Hamburg, Luzerner S.C., Partille Goeteborg i Slavia Praga.

(AK)