Hokejowy mistrz liderem

Tylko obrońca mistrzowskiego tytułu Grunwald Poznań jest po dwóch kolejkach bez straty punktów w Hokej Superlidze na trawie. Będąc oficjalnie gospodarzem meczu z wicemistrzem Pomorzaninem w Toruniu wygrał rywalizację na szczycie 4:1 (2:1). 2 bramki dla wojskowych strzelił Mikołaj Głowacki, a po jednej Artur Mikuła i Piotr Kozłowski. Honorowego gola dla Pomorzanina przy stanie 2:0 zdobył Michał Kunklewski.

Na szczycie w Superlidze i start 44. MP kobiet

Mecz na szczycie obrońcy tytułu Grunwaldu Poznań z wicemistrzem kraju Pomorzaninem Toruń będzie najatrakcyjniejszym spotkaniem sobotniej, drugiej kolejki Superligi mężczyzn w hokeju na trawie. Mimo, że jego gospodarzem będą wojskowi do konfrontacji dwóch najlepszych zespołów dojdzie w Toruniu. Początek spotkania na szczycie o godz. 14

Wygrane faworytów w Hokej Superlidze

Mistrz Polski Grunwald Poznań i wicemistrz kraju Pomorzanin Toruń wygrali, choć nie bez trudu, swoje pierwsze mecze w 84. MP seniorów w hokeju na trawie. Po raz pierwszy rozgrywki odbywają się pod nazwą Hokej Superliga z udziałem 8 drużyn w czterech kwartach po 15 minut każda.

Złoto hokeistów Grunwaldu. Po raz 23

Faworyt rywalizacji 83. Mistrzostw Polski w hokeju na trawie mężczyzn Grunwald Poznań, niemal równoznaczny  z reprezentacją kraju, obronił tytuł w decydujących meczach na stadionie AWF w Poznaniu. To  23. złoto wojskowych, którzy są zdecydowanymi rekordzistami tej rywalizacji.