Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Celem hokeistów Grunwaldu awans do szesnastki w Europie

włącz .

Najbardziej utytułowany w kraju klub w hokeju na trawie seniorów ( 22 mistrzostwa na otwartych boiskach i 17 w hali) WZS WKS Grunwald Poznań stawia sobie ambitne cele w rywalizacji Euro Hockey League czyli odpowiedniku Ligi Mistrzów w futbolu. Mówiono o tym w siedzibie podczas prezentacji pierwszego zespołu po pierwszym wyjazdowym meczu I ligi. Wojskowi rozgromili w nim Siemianowiczankę 14:0.

Hokejowe wicemistrzynie pokonały mistrzynie

włącz .

Drużyna wicemistrzyń Polski w hokeju na trawie kobiet AZS Politechnika Poznańska pokonała w inauguracyjnej kolejce 43. MP obrończynie tytułu Hokej Start Brzeziny. Zespół gości dwukrotnie prowadził w tym spotkaniu prowadziła. W regulaminowym czasie był remis 2:2. W rozgrywkach w krajowym hokeju w takim przypadku o wszystkim decyduje konkurs karnych zagrywkach. Lepsze okazały się w tej rywalizacji akademiczki wygrywając 3:1 i inkasując 2 punkty, a pokonane jeden punkt.

W drodze do superligi męskiego hokeja na trawie

włącz .

16 września rozpoczynają się rozgrywki 83. Mistrzostw Polski w hokeju na trawie mężczyzn. Tytułu broni rekordzista Grunwald Poznań, który po tytuł sięgał 22-krotnie. Drugi w sezonie 2017/ 2018 był Pomorzanin Toruń mistrz z 1990 i 2014 roku. Brąz wywalczył po raz kolejny LKS Gąsawa, a czwarte miejsce zajął AZS AWF Poznań.

Awans Polaków do II rundy kwalifikacji olimpijskich w hokeju na trawie

włącz .

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie wygrała w Gnieźnie turniej I rundy Hockey Series Open czyli pierwszej rundy kwalifikacji olimpijskich do Tokio 2020. W sobotę biało-czerwoni pokonali Ukrainę 2:0 (1:0) po bramkach: Pawła Bratkowskiego w 12 min z krótkiego rogu oraz Mateusza Hulbója w 48 minucie. W niedzielę w spotkaniu dwóch niepokonanych w tym turnieju drużyn Polska zremisowała z Włochami 0:0. Obydwa zespoły awansowały do II rundy Hockey Series. Polacy przystępowali do rywalizacji z najlepszym rankingiem światowym (21. miejsce). Natomiast team Italii (37) wyprzedzały ekipy Ukrainy (25) i Czech (28).