Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Zacięty bój w Szczecinie. DSW Waterpolo przywiózł cztery punkty

włącz .

Dwa wyjazdowe mecze przeciwko Arkonii Szczecin rozegrała w niedzielę drużyna DSW Waterpolo Poznań. Umocniła się na drugim miejscu w tabeli, nie dała się wyprzedzić aktualnemu wicemistrzowi Polski. Nie udało się jednak przywieźć kompletu punktów, lecz tylko cztery, na co wpływ miała postawa sędziów, wielkrotnie wykluczających z gry zawodników gości, a oszczędzających gospodarzy.

Tym razem dwa mecze rozegrane zostały jednego dnia. W pierwszym nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Zespół DSW Waterpolo prowadził od początku i wysoko zwyciężył 9:4. Paweł Wielogórski, najlepszy strzelec ligi, zdobył cztery gole. Gospodarze byli bezradni, mimo iż sędziwo dziewięciokrotnie wykluczali poznaniaków, a miejscowych tylko dwukrotnie.

Po kilku godzinach rozegrano drugie spotkanie. Po trzech kwartach drużyna z Poznania prowadziła 8:6 i było niemal pewne, że i tym razem wygra bez problemów. Wtedy do akcji przystąpili sędziowie, ci sami, którzy byli głównymi bohaterami meczów DSW Waterpolo przeciwko Legii. W ostatnim fragmencie gry aż siedmiokrotnie wykluczali poznaniaków. Gospodarzom udało się dzięki temu doprowadzić do remisu, a rzuty karne Arkonia wykonywała lepiej wygrywając cały mecz 13:12. Najlepsi strzelcy poznańskiej drużyny, w tym Paweł Wielogórski, karnych strzelać za sprawą sędziowskich decyzji nie mogli.

Poznańscy waterpoliści do końca sezonu rozegrają jeszcze 2 dwumecze – oba na Termach Maltańskich w Poznaniu. Za 2 tygodnie, 25 i 26 maja br. w 9 kolejce Ekstraklasy zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, drużyną ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Natomiast 14 i 15 czerwca br. zakończą sezon spotkaniami z GKPW 59 Gorzów, ostatnią drużyną w tabeli.