Młode piłkarki Kolejorza pokonały Medyka

Juniorki młodsze LPFA zmierzyły się z Medykiem Konin. Mecz odbył się w czwartek na bocznym boisku stadionu przy ul. Bułgarskiej. Emocji było mnóstwo. Wygrały dziewczyny spod znaku Kolejorza.

Młode zawodniczki Medyka Konin, podobnie jak ich starsze koleżanki, to polski hegemon kobiecego futbolu. Zawodniczki LPFA prowadzi Alicja Zając, znana z gry w Polonii Poznań i futsalistka UAM Poznań, reprezentantka Polski w futsalu. Pierwsza połowa należała do Lechitek, które zdobyły jednak tylko jedną bramkę. Po przerwie mecz zrobił się bardziej wyrównany, ale to poznanianki strzeliły kolejne dwa gole.

Zapowiadało się na łatwe zwycięstwo LPFA, ale przeciwnik był nie byle jaki. Zawodniczki Medyka było stać na zdobycie dwóch bramek, czyli na złapanie kontaktu. Zacięta walka trwała do ostatniego gwizdka, ale wynik nie uległ zmianie i poznanianki zwyciężyły 3:2. Padło więc pięć goli, a wszystkie były przedniej urody.