Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Piotr Tworek trenerem Warty Poznań

włącz .

Ma 44 lata. Wraca do klubu po ponad siedmiu latach. W 2011 roku był asystentem trenerów Warty Poznań: Bogusława Baniaka, Czesława Jakołcewicza, Artura Płatka, i Jarosława Araszkiewicza. Podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Warta Poznań to klub z bardzo bogatą, 107-letnią historią, dwukrotny mistrz Polski. Mam ogromny sentyment zarówno do klubu, jak i do miasta, więc sprawy potoczyły się bardzo szybko. Nie zastanawiałem się, podjąłem wyzwanie. Od poniedziałku będę robił wszystko, żeby kibice, piłkarze, właściciele i wszyscy związani z Wartą Poznań byli zadowoleni– mówi Piotr Tworek.

Kibicom „Zielonych” jego osoby nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać. Pracował też w takich klubach, jak Kujawiak Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Wda Świecie, Bałtyk Koszalin, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Kotwica Kołobrzeg, Korona Kielce, Termalica Nieciecza. W minionym sezonie był natomiast prawą ręką Macieja Bartoszka w Chojniczance Chojnice.

W połowie maja zdał egzamin i zdobył licencję UEFA Pro. – Posiadłem ogromną wiedzę i doświadczenie z pracy u innych trenerów. Będę starał się ją wykorzystać w samodzielnej pracy – mówi nowy trener „Zielonych. W jego sztabie znajdą się wszyscy najbliżsi współpracownicy poprzednika, Petra Nemca: drugi trener Adam Szała, trener bramkarzy Dominik Kubiak, kierownik drużyny Karol Majewski oraz fizjoterapeuci: Bartłomiej Smuniewski i Wojciech Danielewicz.