Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Posnania wicemistrzem Polski

włącz .

Na obiektach Posnanii odbywał się finałowy turniej mistrzostw Polski w olimpijskim odmianie rugby. Do walki o najwyższe laury przystąpiły siedmioosobowe drużyny Posnanii, Lechii Gdańsk, Tytana Gniezno, Orkana Sochaczew, Juvenii Kraków oraz AZS AWFiS Gdańsk.

Półfinał 1: Lechia vs Orkan 40:5

Pierwszy w tym starciu zaatakował Orkan i był bliski otwierającego przyłożenia. Lechia skutecznie powstrzymała ofensywne zapędy rywala i przeprowadziła skuteczną kontrę zdobywając przyłożenie i podwyższenie. Chwilę później gdańszczanie ponownie wciągnęli rywala na własną połowę i szybką kontrą dorzucili kolejne siedem oczek. Do przerwy Lechia zdominowała rywala zdobywając jeszcze cztery przyłożenia. Po przerwie biało-zieloni dorzucili kolejne dwa podwyższenia, a Orkan odpowiedział jednym honorowym przyłożeniem.

Półfinał 2: Posnania vs Tytan 36:0

Ten półfinał przez pierwsze cztery minuty był zdecydowanie bardziej wyrównanym widowiskiem. Właśnie po upływie około 240 sekund Posnania przełamała gnieźnieńskich Tytanów i zdobyła podwyższenie wraz z przyłożeniem. W pierwszej połowie ta sztuka poznaniakom udała się jeszcze dwukrotnie. Po przerwie Posnania przyłożyła jeszcze trzykrotnie bez udanych podwyższeń.

O miejsce 5: Juvenia vs AZS AWFiS Gdańsk 26:7

40 sekund zajęło Juvenii zdobycie pierwszego przyłożenia. Po chwili dodali do tego skuteczne podwyższenie. Akademicy szybko jednak skutecznie odpowiedzieli i wyrównali stan spotkania. Reszta pierwszej połowy to zacięta walka obu siódemek. Podobnie jak w pierwszej połowie po wznowieniu gry krakowianie zdobyli przyłożenie. Juvenia w drugiej połowie zagrała koncertowo w pełni dominując na boisku łącznie zdobywając trzy przyłożenia.

O miejsce 3:  Orkan vs Tytan 48:0

Mecz o brązowy medal był jednostronnym widowiskiem. Od początku Orkan zepchnął Tytana do defensywy i w każdej z połówek zapisali na swoim koncie po 24 oczka. Zawodnicy z Gniezna ewidentnie byli zmęczeni poprzednimi starciami.

Finał: Lechia vs Posnania 29:21 (12:14)

Obie ekipy mocno rozpoczęły to starcie. Spotkanie rozpoczęło się od wykopu piłki przez Posnanię na połowę gdańszczan. Lechia po uzyskaniu piłki przeprowadziła ładną kontrę i szybko otworzyli wynik spotkania. Gdańszczanie poszli za ciosem i dorzucili do swojego dorobku kolejne siedem punktów. Po czterech minutach nastąpiło przebudzenie gospodarzy i wykorzystali przewagę jednego zawodnika zdobywając przyłożenie wraz z podwyższeniem. Chwilę później poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie 14:12 po kolejnej skutecznej akcji. Lechia miała zakusy na odzyskanie prowadzenia jeszcze przed przerwą, ale ich zawodnik został powstrzymany.

Posnania rozpoczęła drugą połowę od gry w osłabieniu. Mimo tego bardzo długo i momentami wręcz ofiarnie broniła, ale Lechia zdołała przyłożyć. Chwilę później gdańszczanie wykorzystali złe ustawienie rywala i dorzucili kolejne pięć punktów. Wtedy nastąpiło kolejne przebudzenie Posnanii, która zdobyła kolejne przyłożenie wraz z podwyższeniem. Na dwie minuty przed końcem spotkania wynik brzmiał 21:22. Niestety dla widowiska jeden z poznańskich zawodników dostał karę dwóch minut co skrupulatnie wykorzystała Lechia. Dorzucili kolejne siedem punktów i po roku przerwy powrócili na mistrzowski tron.

Eliminacje

Orkan v Juvenia 7:7

Tytan v AZS AWFiS 36:7

Bełchatów v Kaskada 7:14

Posnania v Juvenia 31:0

Lechia v AZS AWFiS 48:0

Werewolves v Olsztyn 17:10

Posnania v Orkan 14:10

Lechia v Tytan 38:19

Kaskada v Olsztyn 33:0

Bełchatów v Werewolves 26:0

Werewolves v Kaskada 7:39

Olsztyn v Bełchatów 12:26

Półfinały

Orkan v Lechia 5:40

Posnania v Tytan 36:0

Finały

O IX miejsce: Olsztyn v Kaskada 7:33*

O VII miejsce:Bełchatów v Werewolves 38:5

O V miejsce:Juvenia v AZS AWFiS 33:7

O III miejsce:Orkan v Tytan 48:0

O I miejsce:Lechia v Posnania 29:21 (12:14)

*- Kaskada grała poza konkursem i nie została sklasyfikowana

Klasyfikacja 2017/2018:

1. RC Lechia Gdańsk

2. KS Posnania Poznań

3. RC Orkan Sochaczew

4. GKR Tytan Gniezno

5  RzKS Juvenia Kraków

6. AZS AWFiS Gdańsk

7. Rugby Bełchatów

8. Werewolves Wąbrzeźno

9. Rugby Team Olsztyn