Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Puchar w lacrosse jest nasz!

włącz .

W sobotę na Golęcinie rozegrane zostały finałowe spotkania Polskiej Ligi Lacrosse, które wyłoniły tegorocznych medalistów wśród kobiet i mężczyzn.

W meczu o 3 miejsce spotkały się zawodniczki Kraków Queens oraz Hattrick Town Lax, czyli mix team z Warszawy, Łodzi oraz Trójmiasta. Mecz zakończył się 3:0 dla Hattrick. Wśród panów brązowe medale wywalczyli gospodarze – Poznań Hussars pokonując AZS Legion Katowice 10:2. Zarówno w finale mężczyzn jak i kobiet spotkały się te same drużyny co w ubiegłym sezonie.

Poznań Hussars Ladies po bardzo wyrównanej i zaciętej walce obroniły tytuł Mistrza Polski pokonując Kosynierki Wrocław 7:5. Podobnie wyglądał finał męski, gdzie w ostatnich dwóch minutach Kosynierzy Wrocław zdobyli decydującego gola wygrywając z Kraków Kings 6:5, zostając jednocześnie w sumie szósty raz a w tym nieprzerwanie od czterech lat Mistrzami Polski.

Jako gospodarze gratulujemy wszystkim drużynom. Cieszymy się bardzo, że lacrosse w Polsce zyskuje coraz większą popularność oraz poziom rozgrywek z roku na rok jest coraz wyższy. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i do zobaczenia w przyszłym sezonie!

I msc kobiet Poznań Hussars Ladies 7:5 Kosynierki Wrocław

I msc mężczyzn Kosynierzy Wrocław 6:5 Kraków Kings

III msc mężczyzn Poznań Hussars 10:2 Legion Katowice

III msc kobiet Hattrick 3:0 Kraków Queens

Agnieszka Kosmala, Iga Karolina