Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Piłkarki Polonii pokonały rywalki z Tomaszowa

włącz .

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Każda z drużyn miała kilka okazji na otwarcie wyniku, ale piłka albo nie leciała w światło bramki albo na posterunku była bramkarka wraz z linią obrony. W Polonii często z dystansu szczęścia próbowała Monika Marczak i dwukrotnie w sytuacji sam na sam bramkarka Muksu uprzedziła Alę Zając.

Po przerwie długo obraz gry się nie zmieniał. U gospodyń sporo ożywienia do gry wprowadziła Maria Nowak, która stała się jednym z motorów napędowych Polonii. Po raz kolejny szczęścia z dystansu próbowała Marczak, ale kolejny raz na posterunku bramkarka z Tomaszowa. Przyjezdne wyprowadziły szybką kontrę ale tym razem skuteczną interwencją popisała się Siejka.

Po przerwie zarządzonej przez sędzinę na uzupełnienie płynów nowe siły wstąpiły w podopieczne Michała Waraczyńskiego. Przyjezdne zostały zepchnięte do defensywy. W 74 minucie fenomenalny rajd prawym skrzydłem zaprezentowała Alicja Zając dośrodkowała idealnie na głowę do swojej imienniczki. Alicja Busza bez najmniejszych problemów umieściła piłkę w siatce! Dwie dogodne okazje na podwyższenie prowadzenie miała zdobywczyni bramki, ale raz w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnała jedna z defensorek a raz piłka po słupku wyszła w boisko.

Piłkarki z Harcerskiej w dalszym ciągu są liderkami rozgrywek i jedynie kataklizm może je pozbawić awansu do Ekstraligi.

Należy dodać iż stan murawy przy Harcerskiej, ma wiele do życzenia. Obie drużyny, słusznie, narzekały na jej stan. Ten mecz był ostatnim, jaki panie z Polonii rozegrały w tym sezonie, na tym obiekcie. Klub z niecierpliwością oczekuje na rozpoczęcie przebudowy obiektu. Fundusze są zapisane w budżecie miasta, plan gotowy. Nic tylko zabierać się do prac. Trudno sobie wyobrazić, aby drużyna która będzie reprezentowała Poznań na arenie krajowej, swoje mecze będzie musiała rozgrywać poza miastem...Swarzędz, Grodzisk, Środa, Tarnowo Podgórne.....?  Albo wszystkie mecze na wyjazdach.

Polonia Poznań - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)

Alicja Busza 75'

Polonia:  Siejka, Jacewicz, Monika Nowak, Cieślak, Czudzińska, Skowrońska, Liczbińska, Busza, Cywińska, Zając, Filipiak. Na zmiany wchodziły : Zalaszewska, Sikora, Machowiecka, Maria Nowak, Tyl, Sawicka, Michalska.

Wojciech Budzyk/Irek Pindral