Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Heath Garlow, trener reprezentacji Polski w lacrosse, w Poznaniu!

włącz .

W tym tygodniu zawodniczki Poznań Hussars Ladies i zawodnicy Poznań Hussars będą intensywnie trenować pod okiem trenera z USA - Heatha Garlowa. Jest to kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej Polskiej Ligi Lacrosse. Zawodniczki Poznań Hussars Ladies z kompletem punktów zajmują w niej pierwsze miejsce. Natomiast zawodnicy Poznań Hussars, po reformie ligi, swoje zmagania rozpoczną na przełomie lutego i marca.
 

Heath Garlow pełni obecnie funkcję trenera reprezentacji Polski box lacrosse mężczyzn oraz reprezentacji Polski kobiet do lat 20. Pomiędzy zgrupowaniami obu reprezentacji spędzi on 3 dni w Poznaniu. Jest to kolejna jego wizyta w naszym mieście. Dotychczasowa wiedza i rady przekazane zawodniczkom Poznań Hussars Ladies miały ogromny wpływ na ich grę i zdobyte Mistrzostwo Polski.
Heath jest Indianinem z plemienia Seneca. Jak sam mówi, w rezerwacie wszyscy są zaznajomieni z lacrossem od dziecka, bo to oni byli częścią stworzenia tego sportu. Swoją przygodę z lacrossem rozpoczął w odmianie „boxa” w 1977 gdy miał tylko 6 lat. W wieku 9 lat stanął na bramce gdzie odnalazł swoje miejsce. W pierwszym meczu obronił aż 81 strzałów! W jego pierwszym sezonie zdobył nagrodę MVP. Potem zdobył ją jeszcze 6 razy.
Grę w field lacrosse rozpoczął w 1989r. Już w pierwszym roku grania na trawie wybrany został jako pierwszy bramkarz do młodzieżowej reprezentacji Irokezów na Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Perth w Australii. W roku 1990 dostał wyróżnienie All American. Otrzymał stypendium do dwóch drużyn Uniwersyteckich z 1 dywizji, lecz zrezygnował z nich na rzecz rozpoczęcia rodziny. Grę w lacrossse kontynuował w drużynie Pinewoods Smoke, występującej w lidze kanadyjsko-amerykańskiej. W roku 2000 zaprzestał grania, aby zdobyć wykształcenie pedagogiczne.
Pierwszą oficjalną pracę jako trener główny (w box lacrosse) rozpoczął w 1992 w Newtown, gdzie pracował przez około 10 lat. Umożliwiło mu to pracę z niesamowitymi sportowcami m.in. jego synami Bladem i Stonem (grającymi w 1 dywizji ligi uniwersyteckiej, z niesamowitymi osiągnięciami), Zachiem Millerem, Zedem oraz Zackiem Williamsem (gwiazdą field i box lacrosse).
Heath już od 38 lat jest związany ze sportem, a od 25 lat pełni funkcję trenera. To wielki zaszczyt dla wszystkich zawodniczek i zawodników, że będą mogli uczestniczyć w treningach prowadzonych przez tak doświadczonego zawodnika oraz trenera.

Agnieszka Kosmala, Marcin Basiński

Zdjęcie Beata Janeczko, Marek Stor