Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Poznań potrzebuje wielofunkcyjnej hali!

włącz .

Stolica Wielkopolski jest jedynym polskim wielkim miastem pozbawionym nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej. Miasto omijają przez to imprezy rangi międzynarodowej. Poznań staje się zaściankiem. Ludzie sportu spotkali się, by podpisać list intencyjny – apel w sprawie konieczności budowy takiego obiektu.

„Powstanie takiego obiektu umożliwi rozgrywanie najwyższych rangą zawodów w sportach zespołowych i dyscyplinach indywidualnych oraz wpłynie pozytywnie na rozwój poznańskiego i polskiego sportu. Jednocześnie zwiększy atrakcyjność turystyczną Poznania i pozwoli na skuteczną promocję stolicy Wielkopolski. Stworzy możliwość organizacji innych wydarzeń o randze międzynarodowej i występów w Poznaniu nie tylko światowych gwiazd sportu ale również kultury i rozrywki” – czytamy w liście intencyjnym.

Sygnatariuszami listu są prezesi związków sportów halowych, takich jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej na trawie, futsalu, sportów walki. Nie zabrakło gwiazd poznańskiego sportu, takich jak Iwona Jabłońska, Paweł Wojtala, Ilona Mądra, Henryk Rozmiarek. Poznań ma ogromne tradycje w sporcie halowym. Dziś niewiele z tego pozostało, sportowcy grają w namiastkach hal. O Arenie, dzięki której Poznań dołączył w latach 70. do miast z nowoczesnych, dziś można mówić tylko z sentymentem.

Przedstawiciele magistratu w spotkaniu nie uczestniczyli. Temat ten z pewnością odżyje podczas zbliżającej się kampanii wyborczej.