Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Trzeci Wiking w Kolejorzu

włącz .

A nawet czwarty, gdy uwzględni się Szweda Nicklasa Barkrotha. W Lechu rozrasta się duńska kolonia – do Lasse Nielsena i Nicki’ego Bille dołączy Christian Gytkjaer. Zwiąże się z Lechem na dwa lata, z opcją przedłużenia umowy o rok. Ostatnie pół roku miał nieudane. Był piłkarzem TSV Monachium przeżywającego duże problemy organizacyjne. Wcześniej został królem strzelców ligi norweskiej.

To typowy łowca bramek, specjalista od kończenia akcji. Dobrze strzela lewą, prawą nogą, wiele bramek zdobywa głową. Jako piłkarz bez kontraktu cieszył się dużym zainteresowaniem, ale wybrał ofertę Lecha i w środę przechodził testy medyczne. Ma 27 lat, 185 cm wzrostu i zapowiada się jako największe letnie wzmocnienie Kolejorza. Grał w lidze duńskiej, w norweskiej (ostatnio w Resenborgu Trondheim, wcześniej w FK Haugesund, z którym Lech może się zmierzyć w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy).

Od kilku lat Lech specjalizuje się w obserwacji lig skandynawskich. Ze Szwecji do Lecha trafili Hamalainen i Kebba Ceesay, a ostatnio Barkroth. W nowym sezonie będzie miał w składzie trzech Duńczyków. Rośnie też kolonia bałkańska, bo do Jevticia i Buricia dołączyli Dilaver i Situm. Powinno to, ku zadowoleniu kibiców, wpłynąć na większą waleczność drużyny. Wcześniej był to jej słaby punkt. W drużynie nie zabraknie też wychowanków Lecha.