Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Czekając na debiut

włącz .

W 26-osobowej kadrze Lecha, zaczynającej zgrupowanie na Cyprze, znalazła się grupa zawodników młodych, czekających dopiero na występ w oficjalnym meczu. Najstarszym spośród nich jest 22-letni Marcin Wasielewski (na zdjęciu). Nie ukrywa, że stresuje już go obecna sytuacja, ale liczy, że jego status w drużynie zmieni się wreszcie wiosną. Dobrze zagrał w sobotnim sparingu, przebywał na boisku 90 minut, po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki bramki Sokoła Kleczew.

– Rozmawiam z trenerem Nenadem Bjelicą na temat mojej roli w drużynie. Nie zdradzę szczegółów, bo to już jest nasza sprawa – mów tajemniczo Marcin Wasielewski. – Mogę tylko ciężko pracować, pokazywać się trenerowi, a obóz treningowy to dobra do tego okazja. Walka o miejsce w składzie Lecha nie jest łatwa, ale warto podjąć ryzyko. Będę robić wszystko, by swoją szansę wykorzystać.

Nie wyklucza wypożyczenia do innego klubu, gdyby nastąpiła taka konieczność. Zwykle jednak Lech przekazuje słabszym klubom swych młodych graczy dopiero po tym, jak pokaże ich w meczach ekstraklasy. Z drużyną trenuje już długo, wyjazd na zgrupowanie nie robi na nim wrażenia, choć czułby się jeszcze pewniej, gdyby zaliczył choć jeden oficjalny występ w pierwszej drużynie. – Małe rozczarowanie jest, ale nie będę się tym załamywał, muszę dalej walczyć, by otrzymać to, co moim zdaniem mi się należy – mówi zawodnik. Jego atutem jest uniwersalność – nominalnie jest prawym obrońcą, ale i dobrze czuje się na skrzydle.

Oprócz niego na Cypr polecieli też dwa młodzi bramkarze Miłosz Mleczko i Bartosz Przybysz, lewy obrońca Tymoteusz Puchacz. Jako niespodziankę można traktować obecność w ekipie 20-letniego Kolumbijczyka Victora Gutierreza, poleconego przez Manuela Arboledę. Dobrze wypadł w ostatnim sparingu, zdobył bramkę. To zawodnik perspektywiczny, choć na jego status w drużynie wpływa fakt, że jest obywatelem kraju spoza Unii Europejskiej. Innym młodym graczem jest Paweł Tomczyk, ale trudno go nazwać debiutantem. Zaliczył już ligowy występ.