Młode piłkarki Kolejorza pokonały Medyka

Juniorki młodsze LPFA zmierzyły się z Medykiem Konin. Mecz odbył się w czwartek na bocznym boisku stadionu przy ul. Bułgarskiej. Emocji było mnóstwo. Wygrały dziewczyny spod znaku Kolejorza.

Lechowa młodzież rusza na Warszawę

Wychowankowie Kolejorza, a takich w drużynie jest coraz więcej, szykują się na Legię. Trener Dariusz Żuraw nie musi ich mobilizować, raczej stopuje ich zapędy. Twierdzi, że mógłby stworzyć całą jedenastkę z młodych, ambitnych graczy, dla których pojedynek z tym przeciwnikiem jest czymś ważniejszym niż zwykły mecz. Nie ma gracza, który by nie marzył o występie.

Dariusz Skrzypczak, asystent trenera Lecha: Legia? Wymarzony przeciwnik!

Lech rzadko rozgrywa dobre mecze po przerwach na zgrupowania reprezentacji. Jak temu zaradzić?

– Jestem tu od niedawna, od początku sezonu. Do tej pory tylko raz się zdarzyła przerwa reprezentacyjna, we wrześniu. Rzeczywiście po niej nam nie poszło, przegraliśmy na wyjeździe z Lechią. Zastanawiam się, co było przyczyną. Odpowiedzi jeszcze nie ma. Obecna przerwa powinna pozwolić znaleźć odpowiedzi na różne pytania. Zobaczymy, jak spiszemy się w najbliższym meczu. Sam jestem ciekaw.

Dyktat hokejowych mistrzyń

Poza konkurencją pozostają w MP seniorek w hokeju na trawie obrończynie tytułu – Hokej Start Brzeziny. Tym razem wysoko pokonały na wyjeździe KS Rogowo. 5:0 (3:0). Liderki nie straciły dotychczas punktu i bramki, a także strzeliły w sumie więcej goli – 16, aniżeli pozostałe zespoły – 11.

Misja niewykonalna? Trudne zadanie przed Lechem

Po dwóch zwycięstwach i awansie w tabeli pojawiła się nadzieja kontynuowania dobrej passy. Wystarczy jednak spojrzeć na terminarz i przypomnieć sobie, jak Lech gra po przerwach na zgrupowania reprezentacji, by dobry nastrój uleciał.